Zmysłowy, zabawny, frywolny, czuły seks. Bo grzeczna już byłaś!

Czytaj dalej
Fot. Fot. mat. Joanny Keszki
Kaśka Borek

Zmysłowy, zabawny, frywolny, czuły seks. Bo grzeczna już byłaś!

Kaśka Borek

Ekspertka w dziedzinie kobiecej seksualności Joanna Keszka zdradza, jak mieć dobry seks. Liczy się to, żeby dzielić się swoimi pragnieniami, marzeniami i wspierać. Aby podkręcić atmosferę, wystarczy rozmowa. Możemy na przykład wspólnie pofantazjować, co byśmy zrobili w pokoju hotelowym, gdybyśmy mieli okazję w nim być...

Katarzyna Borek: Dobry seks łączy bardziej niż gar zupy na stole. Dlatego zajęła się pani seksem kobiet?

Joanna Keszka: Zajmuję się promowaniem kobiecej seksualności, bo uważam, że w polskich rozmowach na ten temat brakuje kobiecej perspektywy. Stosuje się wobec pań wyłącznie męski wzorzec seksu. Mówi się, że seks jest ważny dla mężczyzn, a kobiecą seksualność sprowadza głównie do dostarczania im bodźca erotycznego i zaspokojenia męskich potrzeb. Stąd tyle porad skierowanych do nas pod hasłem „jak być sexy”, które nie mają nic wspólnego z odkrywaniem przez kobiety własnych erotycznych pragnień, a tylko z wyglądem, który ma zaspokajać męskie gusta. Jak możemy mówić o prawie kobiet do przyjemności z seksu, kiedy szkoli się nas jedynie we wzbudzaniu męskiego pożądania, a niewiele mówi o tym jak zaspokajać własne?

Proszę powiedzieć mężczyźnie, że ma iść do sypialni, ale nie będzie miał z tego przyjemności, to zapyta „Po co mam iść?”. A kobietom wciska się do głowy wzorzec, że seks służy do tego, by przyciągnąć do siebie i zatrzymać partnera. O satysfakcji niewiele jest mowy, a jeżeli już, są to jakieś nierealistyczne bajki rodem z porno w stylu, że on w nią wszedł, a ona jakoby miała oszaleć z rozkoszy.

W polskich sypialniach brakuje poważnego traktowania prawa kobiet do odkrywania i przeżywania seksu na własnych zasadach. Uważam, że dążenie do orgazmu wyzwala kobietę. Uczy zauważać, że moje potrzeby też są ważne, że to, czego chcę, też się liczy, że zasługuję na rzeczy dobre, na dobre traktowanie.

Od czego miałybyśmy zacząć odkrywanie?

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Kaśka Borek

Zawodowo obecnie zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętym poradnictwem. Jestem otwarta na ludzi i świat, ciekawa wydarzeń. Chcę zrozumieć innych, poznać ich intencje, zainteresowania i kłopoty.
Prywatnie interesuję się sportami ekstremalnymi i aranżacją wnętrz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.