Zacznij zmieniać swoje nawyki

Czytaj dalej
Fot. Fot. PRZEMYSŁAW BIENIEK
Przemysław Bieniek

Zacznij zmieniać swoje nawyki

Przemysław Bieniek

Rozmawiamy z Karoliną Kot i Robertem Stanisławskim, trenerami i menedżerami w fitness klubie.

Przemysław Bieniek: Mamy złe samopoczucie, czujemy się zmęczeni, przejedzeni, postanawiamy coś z sobą zrobić, aby jeszcze zimą czuć się lepiej, a na wiosnę mieć lepszą kondycję i wygląd. Od czego zaczynamy? Jakie zajęcia czy ćwiczenia wybrać na początek?

Robert Stanisławski: Każda osoba, która trafia do klubu fitness na początku kierowana jest do instruktora, dla którego najważniejszą sprawą wtedy jest zdiagnozowanie oczekiwań, celów, które osoba chce osiągnąć przy pomocy zajęć fitness: czy zaktywizowanie swojego ciała, czy zrzucenie zbędnych kilogramów, czy też polepszenie kondycji. Instruktor ma pomóc w realizacji zamierzonego celu. Jego zadaniem na początek jest przeprowadzenie swoistego wywiadu: jakie osoba ma oczekiwania, jaki ma tryb życia, jakie problemy zdrowotne, czy odniosła ostatnio jakieś kontuzje, czy miała jakiekolwiek doświadczenia z taką aktywnością. Na tej podstawie mamy wizję, co można zrobić. Następnie wykonuje się testy kondycji, komponentów ciała od strony tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej. Pokazujemy osobie od czego startujemy. Takie testy robimy zresztą później co 4-6 tygodni i widzimy rezultaty ćwiczeń, co bardzo motywuje do dalszych działań. Po pierwszych testach następuje dobór odpowiednich ćwiczeń i skierowanie na konkretne zajęcia. Dla przykładu, jeśli ktoś ma problemy z kręgosłupem, zostanie skierowany na ćwiczenia wzmacniające mięśnie pleców.

Karolina Kot: Wszystkich początkujących zachęca się do udziału w zajęciach „zdrowego kręgosłupa”, na których kładzie się przede wszystkim nacisk na wzmacnianie mięśni pleców, a szczególnie odpowiedzialnych za kręgosłup. Mogą to być np. zajęcia pilates czy stretching.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Przemysław Bieniek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.