Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Współczesny kamikadze na rowerze. W tym sporcie trzeba mieć twardy tyłek i jeszcze twardszy charakter

Czytaj dalej
Fot. arch. prywatne
Krystyna Trzupek

Współczesny kamikadze na rowerze. W tym sporcie trzeba mieć twardy tyłek i jeszcze twardszy charakter

Krystyna Trzupek

Piotr Gaiki, 27-letni mieszkaniec Słopnic miłośnik dwóch kółek, założyciel i prezes Klubu Gravity Revolt. Od kilku lat z powodzeniem trenuje downhill - jazdę na rowerze po stromych, wąskich, leśnych i kamienistych stokach, poprzecinanych wystającymi korzeniami. Dla jednych jego pasja jest igraniem ze śmiercią, jazdą na łeb na szyję, dla niego to recepta na nudę i życie.

Ile miałeś złamań do tej pory?

Jak do tej pory miałem 3 złamania – śródręcze, obojczyk i palec.

Nie wolałeś w piłkę pokopać?
Kiedy byłem młodym chłopakiem dużo grałem w piłkę, ale z czasem zacząłem próbować swoich sił w innych dyscyplinach. Przez pewien czas tańczyłem nawet Break Dance. Zawsze potrzebowałem wyższego poziomu adrenaliny. W technikum kolega z klasy opowiedział o downhillu i tak zainteresowałem się tym sportem. Swoją przygodę zacząłem na zwykłym rowerze górskim, jeździłem po pobliskich górach – Łopień, Mogielica. Zawsze bardziej podobał mi się zjazd niż podjazd. Złożyłem pierwszy profesjonalny rower i zacząłem budować skocznie koło domu. Razem z kolegami zbudowaliśmy też swoją pierwszą trasę i zaczęliśmy trenować. Pojechałem obejrzeć pierwsze zawody na żywo. Był to Puchar Polski w Myślenicach. Wtedy całkowicie zakochałem się w tym sporcie i moim marzeniem było, abym mógł kiedyś spróbować pościągać się z najlepszymi zawodnikami w Polsce. Wciągnęło mnie to bez reszty. Teraz dzięki pasji również spełniam się zawodowo – posiadam swój serwis i sklep rowerowy. Przygotowuję rowery dla jednych z najlepszych zawodników w Polsce, co sprawia mi wielką przyjemność!

Niektórzy mówią, że to sport dla samobójców...
Dowhnill, jak każdy sport ekstremalny, niesie ze sobą ryzyko kontuzji. Na początku zawsze jest sporo wywrotek. Często chodziłem dość mocno poobijany. Ważne jednak, by się nie poddawać i dążyć do wcześniej obranych celów. Z czasem umiejętności są coraz większe, a upadków jest coraz mniej.

Czytaj więcej i dowiedz się na czym polega downhill oraz jakimi sukcesami mogą pochwalić się Małopolanie uprawiający tą dyscyplinę. 

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Krystyna Trzupek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.