Anna Gronczewska

Wierzą, że kiedyś i dla nich zaświeci słońce...

Wierzą, że kiedyś i dla nich zaświeci słońce...
Anna Gronczewska

Darek Siwek żyje z rodziną w tragicznych warunkach: grzyb na ścianach, z sufitu odpada tynk, w podłodze dziura na dziurze. A czynsz za ten luksus to 400 zł. Nie o taką przyszłość walczyli w Solidarności jego ojciec i wujek - opozycjoniści, którzy wiele razy byli wzywani na przesłuchania, a w ich domu przeprowadzano rewizje.

Niewielki piętrowy domek stoi na podwórku starej łódzkiej kamienicy. Siwkowie zajmują parter. Pokój jest oddzielony od kuchni ścianką. Gdy wchodzi się do środka, w nozdrza wdziera się ostry zapach stęchlizny, a wzrok przyciągają czarne plamy na ścianach. W podłodze porobiły się dziury, od sufitu odpada tynk... - Wszędzie jest grzyb - tłumaczy Dariusz Siwek. - Ten dom postawiono na piasku, nie ma żadnych izolacji. Mieszkamy tu piąty rok, a wymieniliśmy już trzecią czy czwartą pralkę. Wszystkie rdzewieją od wilgoci!

W tych fatalnych warunkach mieszkają Dariusz Siwek, jego żona Joanna, czwórka dzieci i schorowana matka Maria. Dzieci są jeszcze małe. Oliwia ma 13 lat, Sebastian - 9, Bartek - 7, a Krzysio - 3 lata. - Dzieci bez przerwy chorują - żali się Joanna. - Gdy przychodzi zima i jesień, to więcej czasu spędzają w domu niż w szkole i przedszkolu. Żyje się nam bardzo ciężko.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Anna Gronczewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.