Wierny sługa królowej adrenaliny

Czytaj dalej
Fot. Fot. archiwum R.Kaszy
Jakub Kłyszejko jklyszejko@gazetalubuska.pl

Wierny sługa królowej adrenaliny

Jakub Kłyszejko jklyszejko@gazetalubuska.pl

Biega w ekstremalnych warunkach, tarza się w błocie, ryzykuje zdrowie, a nawet życie. Dla przyjemności, dla frajdy. Mówi, że nie potrafi już inaczej. Rafał Kasza chce adrenaliny, jeszcze więcej adrenaliny!

W wolnym czasie jeździ po różnych zakątkach Polski i Europy. Znajomi pytają się: po co? Biega w ekstremalnych warunkach, tarza się w błocie, ryzykuje zdrowie, a nawet życie. Dla przyjemności, dla frajdy. Mówił, że nie potrafi już inaczej. Potrzebna mu adrenalina, która wzrasta w każdym kolejnym starcie.

Przygotowuje się do nich siedem dni w tygodniu. Jest samokrytyczny i wymaga od siebie coraz więcej. Mistrzostwa Europy w holenderskim Vijhen odbędą się już 12 czerwca, on chce osiągnąć w nich jak najlepszy rezultat. Zakwalifikować się mogła tylko najlepsza dziesiątka, a w niej był Rafał Kasza - zielonogórski biegacz, który startuje w survivalu z przeszkodami. Zaczął niedawno, rok temu. Pierwszy występ okazał się katastrofą. Został brutalnie zweryfikowany zajmując 179. miejsce. Dobre przygotowanie motoryczne nie wystarczyło. Rafał nie poddał się i wiedział, że jest w stanie osiągnąć wiele. W każdym kolejnym starcie plasował się wyżej. Zaskoczył wszystkich podczas Reebok Spartan Race w Pradze, gdzie uplasował się na 16. pozycji wśród 7.197 startujących i był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem. Najgroźniejsi rywale zaczęli się z nim liczyć.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Jakub Kłyszejko jklyszejko@gazetalubuska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.