Sekundę - tyle zajmuje im reakcja na atak terrorysty. Tak działa elita ochrony

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
Joanna Labuda

Sekundę - tyle zajmuje im reakcja na atak terrorysty. Tak działa elita ochrony

Joanna Labuda

Najlepsi ochroniarze na świecie wychodzą z polskiej szkoły, a konkretnie z Włościejewek, 45 km od Poznania. To tam w Europejskiej Akademii Ochrony przechodzą małe piekło. Prawdziwy koszmar czeka ich dopiero za drzwiami ośrodka. W Iraku lub Afganistanie.

Co najmniej 84 osoby, w tym dziesięcioro dzieci, zginęły w Nicei na południu Francji. Podczas obchodów Dnia Bastylii rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum, który zebrał się na Promenadzie Anglików. Tamtejsze organy ścigania są pewne - był to zaplanowany zamach terrorystyczny. Na usta ciśnie się pytanie: czy Polska jest narażona na tak krwawe ataki? Choć nasza sytuacja jest bardziej komfortowa niż na przykład Brytyjczyków czy Francuzów (których zaangażowanie militarne na świecie jest zdecydowanie większe), to okazuje się, że każdy kraj europejski nieustannie musi trzymać rękę na pulsie.

- Jako kraj Zachodu jesteśmy i będziemy narażeni na poważne zagrożenie terrorystyczne. Wystarczy zwrócić uwagę, jak szeroko otwarty jest teren konfliktów militarnych. Cała Afryka Północna wrze. To, co się dzieje w Libii, jest skrajnie nieprzewidywalne, a Syria... Tam codziennie zabija się setki lub tysiące ludzi - mówi dr Andrzej Bryl, założyciel Europejskiej Akademii Ochrony, zajmującej się ochroną VIP-ów na całym świecie. Jak mówi, w krajach wysokiego ryzyka ludzie każdego dnia tracą braci, ojców i matki. Totalna frustracja powoduje chęć zemsty.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Joanna Labuda

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.