Rozkochują i znikają. Oszustom sprzyja łatwowierność i wakacyjne rozluźnienie

Czytaj dalej
Fot. Fot. Adrian Wykrota
Mikołaj Woźniak m.woźniak@glos.com

Rozkochują i znikają. Oszustom sprzyja łatwowierność i wakacyjne rozluźnienie

Mikołaj Woźniak m.woźniak@glos.com

Choć częściej są nimi mężczyźni, mogą to być także kobiety. Miłosnych oszustów i wyłudzaczy jest coraz więcej, szczególnie w Internecie. Bazują na wstydzie, jaki czują ich ofiary, i który często nie pozwala im zgłosić się do innych o pomoc

Chwali się, że przez lata swojej „działalności” oszukał około 2000 kobiet. W sądzie przeciw niemu wystąpiło ich kilkaset. Jerzy Kalibabka to jedna z legend czasów późnego PRL. Na podstawie jego podbojów powstał popularny serial „Tulipan”. Do dziś podobnych mu mężczyzn określa się mianem „Kalibabki” lub „Tulipana”. Dzień kobiet 1984 roku nie okazał się dla słynnego oszusta szczęśliwy. Został skazany na 15 lat pozbawienia wolności, ale korzystając z ogłoszonej w 1993 r. amnestii wyszedł po odbyciu ponad połowy kary. Dziś mieszka w małej nadmorskiej miejscowości, trudno mu związać koniec z końcem.

Natomiast „Kalibabką naszych czasów” media okrzyknęły Artura Buczka. W grudniu 2010 roku opisywaliśmy jego historię na łamach „Głosu Wielkopolskiego”. Mężczyzna został wtedy zatrzymany po 13 latach poszukiwań. Przypadkowo odnaleźli go policjanci, będący prywatnie na Jasnej Górze. Buczek posługiwał się około dziesięcioma fałszywymi nazwiskami. Wymieniał wiele zawodów, którymi się zajmuje: od policjanta do… kierowcy w ambasadzie USA i byłego wojskowego.

Artur Buczek rozkochiwał w sobie kobiety, mieszkał z nimi przez kilka miesięcy. Później mówił, że potrzebuje pieniędzy np. na operację ojca w Szwajcarii. Zdarzało się, że znikał „w delegacji”. Policja szacuje, że oszukał ponad 50 kobiet.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Mikołaj Woźniak m.woźniak@glos.com

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.