Robert Korzeniowski: Kilka szans uciekło, ale nie były to dla nas złe igrzyska

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Hubert Zdankiewicz

Robert Korzeniowski: Kilka szans uciekło, ale nie były to dla nas złe igrzyska

Hubert Zdankiewicz

- Zawiedli m.in Fajdek i Radwańska, ale medale zdobywali ci, na których mniej liczyliśmy - podsumowuje igrzyska w Rio czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski.

Hubert Zdankiewicz: Jak można ocenić igrzyska w Rio? Apetyty były ogromne, ale nie wszystko poszło tak, jak się spodziewaliśmy.

Robert Korzeniowski: Ja też uważam, że mieliśmy najlepszą od lat reprezentację. Mieliśmy bezsprzecznego lidera światowego rzutu młotem Pawła Fajdka, żeglarzy. Oni wszyscy jechali do Rio po medale. Nie udało się, ale to nie znaczy, że są teraz gorszymi sportowcami. Są tacy sami, po prostu czegoś nie zrobili na tych igrzyskach. Ale za to zrobili inni. To jest sport, a w nim nie da się wszystkiego przewidzieć. My patrząc na to z boku możemy mieć jakieś realne przesłanki, oczekiwania...

Zapominamy jednak czasem, że sportowcy to też tylko ludzie?

Dokładnie, a w życiu zdarzają się różne dramaty, nieprzewidziane okoliczności. Trzeba też patrzeć na te igrzyska nie tylko przez pryzmat dorobku medalowego, bo mieliśmy w Rio również kilka fantastycznych odkryć. Myślę, że ich symbolem będzie Marysia Andrejczyk. Pozytywnie trzeba ocenić również Joasię Jóźwik. Niespodziankę sprawił Wojtek Nowicki, który nie był wymieniany w gronie kandydatów do medali. Potencjalnie oczywiście tak, ale uwaga koncentrowała się na Fajdku. Wojtek wcale nie musiał występować w roli dublera, grał na własny rachunek i na koniec nie ukrywał nawet rozczarowania, że zdobył „tylko” brązowy medal.

Kolejna fajna niespodzianka to Oktawia Nowacka. Ona od początku sezonu leczyła kontuzję i chyba tylko przez swoje najbliższe otoczenie mogła być postrzegana, jako kandydatka do medalu. Mieliśmy wyczekany długo medal Moniki Michalik - to były przecież jej czwarte igrzyska. Medal zdobył Rafał Majka, on był co prawda wymieniany w gronie kandydatów, ale tych kandydatów do medalu w kolarstwie było chyba z piętnastu.

Pozostało jeszcze -65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Hubert Zdankiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.