Rajdy samochodowe to jego pasja

Czytaj dalej
Anna Nagel

Rajdy samochodowe to jego pasja

Anna Nagel

Aron Domżała razem z Szymonem Gospodarczykiem zdobył Puchar Świata FIA w Rajdach Terenowych - T3. Wszystko wskazuje, że to dopiero początek sukcesów w tej trudnej dyscyplinie.

Pasji do sportu nie wyniósł z domu. Nikt z najbliższego otoczenia nie zajmował się profesjonalnie ani sportem ani nawet mechaniką samochodową. Jednak cechy sportowca dawały o sobie znać od najmłodszych lat.

- Odkąd pamiętam, uwielbiałem rywalizację i ciągle byłem w ruchu. Pierwsze wyścigi były u dziadków na działce - jeździliśmy z rówieśnikami rowerami, motorynką. Miałem do tego smykałkę, przekraczałem swoje granice - nie bałem się prędkości, ryzyka, obitych kolan czy siniaków - wspomina Aron Domżała.

Za kierownice usiadł w wieku 12 lat. Początki były typowe - jazda po ogródku, próby uzyskania jak najwyższej prędkości pomiędzy bramą, a garażem. Jednak pierwszy sport jaki uprawiał to był e-gaming.

Graliśmy z kolegami bez przerwy w popularną strzelankę counter-strike. Wreszcie założyliśmy ze znajomymi drużynę, codziennie trenowaliśmy i cyklicznie startowaliśmy w turniejach - wszystko przez internet. Spędzałem na tym po 4-5 godzin dziennie. Może się to wydawać abstrakcyjne, ale gra nauczyła mnie jak ważna w sporcie i nie tylko jest praca na sobą, swoim zespołem, planowanie, strategia, analiza najdrobniejszych szczegółów, bez tego nie ma sukcesów

- wyjaśnia.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Anna Nagel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.