Pielęgniarka ciągle jest w biegu. Biegnie tak za godnym życiem

Czytaj dalej
Fot. Artur Rakowski
Katarzyna Janiszewska

Pielęgniarka ciągle jest w biegu. Biegnie tak za godnym życiem

Katarzyna Janiszewska

Dorota Gałązka uśmiecha się, słysząc opowieści ministra zdrowia o pensjach pielęgniarek. Żeby utrzymać siebie i córki, musi pracować na dwóch etatach. A i tak nie stać jej na wczasy. Rozmawiała: Katarzyna Janiszewska.

Głos w słuchawce był energiczny i uśmiechnięty. - Halooo? Tak, tak, Dorota Gałązka przy telefonie. Akurat jestem w drodze do pacjenta, ale słucham panią. O, tu na mostku w prawo, tak, tędy. Przepraszam, że tak chaotycznie, jadę właśnie samochodem. A później będzie jeszcze gorzej: wracam do szpitala i zaraz lecę do drugiej pracy. W domu będę o godz. 23, spotkanie nie wchodzi w grę. Jutro wyjeżdżam, nie ma mnie do końca tygodnia. Proszę mówić.

Pani Doroto dzwonię, bo chciałam panią zapytać jak to jest być pielęgniarką. Bo jednak pielęgniarek jest coraz mniej. A w Polsce to już w ogóle jest ich najmniej w przeliczeniu na pacjenta.
- No cóż. Nie jestem zadowolona, ani wypoczęta. Uśmiecham się, bo taką mam naturę. Kiedy szłam do liceum medycznego przez myśl mi nie przeszło, że będzie tak trudno. Wyobrażałam sobie siebie przy pacjencie i dla pacjenta. A nie, że będę tonąć w papierkowej robocie i najwięcej czasu zajmować mi będzie wypełnianie dokumentacji. Rodzice też nie mieli świadomości, jaki to trudny zawód. Mama nie miała styczności ze szpitalem. A tata był zadowolony, bo widział młodą dziewczynę w białym fartuszku i tym nieszczęsnym czepku. Zawsze uważałam, że te czepki są niepotrzebne. Nawet zmieniłam oddział, żeby nie musieć ich nosić.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Katarzyna Janiszewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.