Od wołgi do zamachu, czyli kochamy legendy miejskie

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Anna Gronczewska

Od wołgi do zamachu, czyli kochamy legendy miejskie

Anna Gronczewska

Miejskie legendy towarzyszą nam od lat. Kiedyś straszono czarną wołgą. Teraz w rolach głównych są przedstawiciele krajów islamskich, którzy planują zamach...

Polacy lubią legendy miejskie. Kiedyś wszyscy żyli opowieściami o czarnej wołdze. Teraz w roli głównej występują Irakijczycy, Syryjczycy i inni przedstawiciele państw islamskich. Wszystko zależy od tego, kto opowiada historie. Pierwsze zaczęto opowiadać już pod koniec ubiegłego roku. Schemat był podobny. Jakaś dziewczyna, łódzka licealista, znalazła portfel. Okazało się, że należał do obywatela państwa arabskiego. Na dodatek podniosła go zaraz po tym, jak go zgubił. Zdążyła więc go dogonić na ulicy. Mężczyzna bardzo się ucieszył, gdy odzyskał swoją własność. W portfelu miał nie tylko dokumenty, ale i sporą sumę pieniędzy.

- W zamian za to, że jesteś taka dobra, coś ci powiem - miał stwierdzić przedstawiciel kraju arabskiego. - Unikaj tego przystanku przy tym domu towarowym przy ulicy Piotrkowskiej. Zwłaszcza w najbliższą sobotę, około 11.
- Dlaczego? - pytała zdumiona dziewczyna.
- Wiem, że tam dojdzie do zamachu. Zostanie podłożona bomba. Mówię ci to, bo bardzo mi pomogłaś, nie chciałbym, aby coś ci się stało... - miał stwierdzić nieznajomy.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Anna Gronczewska

Jestem łodzianką więc Kocham Łódź. Piszę o historii mojego miasta, historii regionu, sprawach społecznych, związanych z religią i Kościołem. Lubię wyjeżdżać w teren i rozmawiać z ludźmi. Interesuje się szeroko pojmowanym show biznesem, wywiady z gwiazdami, teksty o nich.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.