Nie tylko zabitych koni, ale także ludzi żal

Czytaj dalej
Fot. Fot. piotr hukało
Dorota Abramowicz

Nie tylko zabitych koni, ale także ludzi żal

Dorota Abramowicz

Prokurator jest już pewien, że do śmierci koni ze stajni w Niestępowie przyczynił się człowiek. I choć motywy zbrodni mogą być różne - od szaleństwa do zawiści, to trudno będzie znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego sprawca tak okrutnie zemścił się na zwierzętach.

Czasem lepiej nie powtarzać słów, które szumią w domach i nikną, gdy na progu pojawia się obcy. Bo to może być tylko plotka, nieprawdziwa, krzywdząca. Ludzie mówią, że słowa wypowiedziane wreszcie ucichną, a zapisane już zostaną.

A jeśli plotka jest prawdą, to co dalej? Kiedy będą dowody, ktoś poniesie karę - tłumaczą. Jak jednak żyć, rozmawiać, spotykać się w sklepie i kościele, gdy dowodów zabraknie?

Dlatego w Niestępowie, dużej kaszubskiej wsi leżącej zaledwie kilka kilometrów od granic Gdańska, o zabiciu sześciu koni w stajni KOŃ-AK mieszkańcy mówią niechętnie. Albo wcale.

- Tam stała się tragedia - stwierdza krótko ksiądz proboszcz Wiesław Drążek z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niestępowie. - I dla ludzi, i dla zwierząt. Zostawmy badanie sprawy prokuraturze, nie rozgrzebując ran.

Prokurator Marcin Szreder z Prokuratury Rejonowej w Kartuzach też nabiera wody w usta.

- Mogę tylko powtórzyć to, co już wcześniej przekazałem dziennikarzom: konie zostały celowo uśmiercone - tłumaczy. - Na razie nie będziemy informować o czynnościach prowadzonych w tej sprawie.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Dorota Abramowicz

Jestem publicystką, zajmuję się głównie problematyką społeczną, szeroko pojętą służbą zdrowia, ochroną środowiska, a także zachowaniem i prawami zwierząt. Chętnie wracam również do zapomnianych i ciekawych zdarzeń - w tym także kryminalnych - z historii Pomorza.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.