Anna Gronczewska

Miłość oślepia, dla niej są gotowe zrobić wszystko. Kiedy rozszyfrują oszusta, jest już za późno

Miłość oślepia, dla niej są gotowe zrobić wszystko. Kiedy rozszyfrują oszusta, jest już za późno Fot. 123RF
Anna Gronczewska

Podawał się za Włocha, a pochodził ze Słowacji. Urodą nie grzeszył: był grubawy, niski i łysiejący, ale wmówił łodziance, że ją kocha, był dobry dla jej syna, obiecywał wspólną przyszłość. Wyłudził od niej mieszkanie, działkę i gotówkę. Wszystko warte 834 tys. zł

W marcu na jednym z portali społecznościowych 40-letnia łodzianka poznała mężczyznę. Był miły, z czasem czuły. Pisał piękne e-maile, SMS-y, zaczęli rozmawiać przez telefon, w końcu się spotkali. Mężczyzna przyjechał do Łodzi. Miłość nie osłabła, wręcz przeciwnie.
- Przez kolejne miesiące mężczyzna zacieśnił znajomość na tyle, że pojawiły się plany małżeństwa - zapewniają policjanci z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Łodziance nie przeszkadzało to, że jest od niej sześć lat młodszy. Mówił, że ma włoskie korzenie. Zapewniał, że bardzo ją kocha. A syna łodzianki traktował jak własne dziecko.
- W komórce zapisał go jako synek. Ta sytuacja bardzo mnie wzruszyła. Zrozumiałam, że dla dziecka chce być ojcem - mówiła potem policjantom. I dodawała, że na początku nic nie wzbudzało jej podejrzeń, zwłaszcza że coraz częściej wspominał o ślubie. Niepokoju nie wzbudziły nawet pierwsze prośby.

Z ustaleń policji wynika, że zaledwie po miesiącu od zawarcia znajomości 34-latek namówił łodziankę, by zapisała mu nieruchomość pod Łodzią wartą ponad 300 tys. zł. Następnie kobieta kupiła mieszkanie. Wydała na nie 220 tysięcy złotych, a jego właścicielem został „ukochany Włoch”. Zaciągnęła też dla niego kredyt gotówkowy na blisko 55 tysięcy złotych.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Anna Gronczewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.