Miedziowi nowy sezon rozpoczęli z przytupem. I tak chcą trzymać...

Czytaj dalej
Fot. fot. Mariusz Kapała
Rozm. Dariusz Chajewski

Miedziowi nowy sezon rozpoczęli z przytupem. I tak chcą trzymać...

Rozm. Dariusz Chajewski

Prezes Zagłębia Lublin Robert Sadowski uważa, że płacowe kominy piłkarzy psują nie tylko atmosferę w szatni, ale także na trybunach

Bodajże pierwszy nowoczesny stadion, potężny sponsor, jak na polską ligę więcej niż pokaźny budżet i co? I nic... Wyników nie było.

Zacznijmy od tego, że nie wiem skąd się wziął mit o rzekomo ogromnym budżecie Zagłębia Lubin. Większość dziennikarzy nie widziała go na oczy, nie miała obszernej wiedzy o jego rzeczywistej wielkości. Po drugie... Pieniądze nie grają. Mimo panującego w naszej lidze przekonania dwa, trzy efektowne transfery wcale drużynie nie pomagają. Wystarczy kontuzja, czy złe wkomponowanie się zawodnika w zespół. Gwiazdor jest w stanie zbyt wysokim kontraktem indywidualnym na tyle zepsuć atmosferę w szatni, że więcej w tym szkody niż pożytku.

Ale kilka dużych obecnie nazwisk przez Zagłębie się przewinęło bez echa. Weźmy Denissa Rakelsa, Kamila Wilczka, który teraz robi furorę w lidze duńskiej.

Tak, Kamil Wilczek wcześniej w Piaście Gliwice był czołową postacią zespołu. Po przejściu do nas nie dał Zagłębiu tyle, co wcześniej Piastowi, ale później we włoskiej Serie A również nie błyszczał. Dopiero na wypożyczeniu do Danii zaskoczył, strzela bramki regularnie, nawet bardziej niż regularnie. To pokazuje jak skomplikowana jest polityka kadrowa, transferowa. Obowiązuje stara zasada właściwego miejsca i właściwego czasu. Zespół trzeba skomponować i nie każdy dobry zawodnik pasuje do konkretnej drużyny, w określonym momencie, co nie wyklucza sprawdzenia się w innym zespole.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Rozm. Dariusz Chajewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.