Edyta Litwiniuk

Michael Jackson to było dla mnie takie WOW!

Michael Jackson to było dla mnie takie WOW!
Edyta Litwiniuk

Mimo że od śmierci Michaela Jacksona mija już osiem lat, nadal jest on żywy w pamięci swoich fanów. Patryk Łukaszuk ma jedną z najbardziej obszernych kolekcji pamiątek w Europie

Nawet dziś pamięta, kiedy usłyszał go pierwszy raz. To było jak objawienie. Choć miał ledwie kilka lat, coś zaiskrzyło. I już zostało w głowie i w sercu. Przecież usłyszał prawdziwego króla popu - Michaela Jacksona. I choć to była Polska, PRL, a dostęp do muzyki MJ, a zresztą nie tylko jego - był utrudniony, to z niecierpliwością czekał przed telewizorem, w którym leciały hity na MTV, żeby nagrać kolejny kawałek mistrza na kasetę VHS. To wtedy zaczął zbierać pamiątki związane z Michaelem Jacksonem. I tak mu zostało. Dziś jest największym kolekcjonerem płyt, kaset i gadżetów mistrza w Polsce i pewnie jednym z większych w Europie. A na swoich półkach skrywa prawdziwe skarby.

Patryk Łukaszuk z Lęborka to osoba znana w mieście. Chyba każdy widział jego graffiti, jakie zdobi wiele lęborskich budynków. On stworzył wizerunek papieża czy długaśny, wysprejowany obraz poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Nie każdy jednak wie, że Patryk to też zapalony kolekcjoner gadżetów związanych z Michaelem Jacksonem.
W jego pokoju Jackson stoi już przy samych drzwiach. Z kartonowego plakatu wita gości. Jackson jest też na ścianie. Graffiti z jego postacią to dzieło samego Łukaszuka. Jackson spogląda też z setek płyt, kaset czy gadżetów ustawionych w równych rzędach na regale. To nie wszystko. Jackson wyskakuje też z szuflad i szaf. W niemal każdym miejscu są pochowane przedmioty związane z mistrzem.

- To się zaczęło od dzieciaka - opowiada Patryk Łukaszuk. - Kiedyś jeździliśmy z rodzicami do mojej cioci w gości. To były lata 90. Pamiętam, że ciocia dała mi do posłuchania kasetę magnetofonową z „Bad” Michaela Jacksona. Miałem ledwie kilka lat. Wtedy jeszcze może to tak nie zaskoczyło, ale na pewno coś w sercu zostało - wspomina. Dopiero kilka lat później, kiedy wujek puścił mu słynny klip do utworu „Thriller” - zaiskrzyło.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Edyta Litwiniuk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.