Mateusz Borek: Lewandowski i Nawałka zrobili z nas światowców

Czytaj dalej
Fot. Fot. Polsat, Łódź Dziennik Łódzki
Robert Zieliński, Hubert Zdankiewicz

Mateusz Borek: Lewandowski i Nawałka zrobili z nas światowców

Robert Zieliński, Hubert Zdankiewicz

Na Euro 2012 Robert Lewandowski był piłkarzem dobrym. Teraz jest wybitnym. Sam może przesądzić o losach meczu - mówił Mateusz Borek, który komentuje w Polsacie mecze Polski, jeszcze przed niedzielnym zwycięstwem z Irlandią Północną. Rozmawiali: Robert Zieliński i Hubert Zdankiewicz.

Masz już przygotowane pierwsze słowa, którymi zaczniesz transmisję z meczu otwarcia Euro 2016?
Nie mam. Jestem człowiekiem, który dużo improwizuje, nigdy nie pisałem wstępów. Nie chcę się zamykać w jakichś ramach. Zdarza się, że w ostatniej chwili dzieje się coś niezwykłego. Wiem, że jest wielu dziennikarzy, którzy mają napisane, co powiedzieć. Trzeba trochę pójść na fantazji. Mecz reprezentacji jest świętem, trzeba rozdzielić komentowanie głową, z komentowaniem sercem. To są takie szczególne mecze, gdzie trzeba znaleźć balans między analitycznym umysłem, a emocjami, również patriotyzmem, bo jestem Polakiem i dobrze życzę tej drużynie. Nie chodzi też o to, by kogoś okłamywać. Nie będzie tak, że jeśli Polska będzie grała słabo, my będziemy mówić, że jest dobrze.

Mecze będziesz komentował w parze z Tomaszem Hajtą?
Mecze Polaków tak, ale tych ekspertów będzie więcej. Zależy mi, by wszyscy komentatorzy jadący na turniej, zaprezentowali inny styl narracji. Inaczej komentował będzie Włodzimierz Lubański, inaczej Czesław Michniewicz, jeszcze inaczej Jacek Ziober i Tomasz Hajto. Miał z nami jechać Jacek Zieliński, trener Cracovii. W zasadzie wszystko było dogadane, bilety kupione, rezerwacje zrobione. Nie wiem, może trener nie spodziewał się awansu do europejskich pucharów, bo nagle zadzwonił i musiał przepraszać, że z racji występu Cracovii w 1. rundzie Ligi Europy nie może jechać na turniej do Francji.

Czy jakoś szczególnie traktujesz ten turniej? Grają Polacy, mamy Roberta Lewandowskiego. Przed poprzednimi mistrzostwami zawsze były wielkie nadzieje, ale się nie udawało.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Robert Zieliński, Hubert Zdankiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.