Marcin Czarnik. Krótka rozmowa o artystach

Czytaj dalej
Fot. materiały prasowe
Katarzyna Kojzar

Marcin Czarnik. Krótka rozmowa o artystach

Katarzyna Kojzar

- Wszystko mi się spełnia! Nawet uczę w PWST w Krakowie, do której kiedyś mnie nie przyjęto! - wyznaje Marcin Czarnik, aktor, który zagrał główną rolę w „Artystach”, serialu TVP chwalonym przez recenzentów.

Katarzyna Kojzar: Stresował się Pan serialem „Artyści”?

Marcin Czarnik: Różnica pomiędzy kinem i telewizją a teatrem jest taka, że nerwy zostawiłem już w lutym, na planie, kiedy robiliśmy ostatnie zdjęcia. Ale rzeczywiście byłem bardzo ciekaw, jak wyszło.

Lubi pan oglądać siebie na ekranie?

Nienawidzę. Ale w przypadku „Artystów” miałem pewność, że to jest dobre. Od początku, od propozycji Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki, wiedziałem, że robimy serial o teatrze, że mam dostać główną rolę i że będę grał dyrektora. Byłem podekscytowany, bo znam ich. Wiem, czego się spodziewać. Oni są absolutnie fantastyczni, zawsze proponują coś, z czym można się utożsamić. Mnie to jest potrzebne, lubię, kiedy temat jest mi bliski - zarówno jako aktorowi, jak i człowiekowi. Monika i Paweł mówią o tym głośno, więc chyba nie zdradzę tajemnicy - część postaci była pisana pod konkretne osoby. Dyrektor był pisany pode mnie. Chociaż moja osoba prywatnie była zaczątkiem zupełnie innej postaci w tym serialu.

Której?

Aktor Kredyt. To ja. Chodzi o moje narzekanie na to, że kilka lat temu wzięliśmy z żoną kredyt we frankach szwajcarskich. Ale dyrektor od początku miał być mój.

Recenzje w większości są entuzjastyczne, ale zdarzyła się też zgryźliwa. Autor napisał, że po obejrzeniu serialu nikt nie będzie chciał być dyrektorem teatru. Pan też?

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Katarzyna Kojzar

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.