Ludzie, którym chce się chcieć

Czytaj dalej
Anna Nagel

Ludzie, którym chce się chcieć

Anna Nagel

Chodzisz do pracy, a później w czasie wolnym razem kolegami z pracy, idziesz do innej pracy, aby w ramach wolontariatu robić inne, dobre rzeczy? Niemożliwe, prawda? A jednak.

Chcieć niezbyt wiele - tak radził w swoich przykazaniach Leszek Kołakowski, tłumacząc jak można dobrze żyć. Ale można też dobrze żyć, robiąc pożyteczne rzeczy i pomagając innym. Trzy lata temu w PGE Polskiej Grupie Energetycznej stworzono unikatowy program, wolontariat pracowniczy PGE „Pomagamy”. Idea była prosta. Program ma formułę konkursu, w którym zespoły pracowników zgłaszają swoje projekty prospołeczne. Projekty oceniane są przez Kapitułę, złożoną z przedstawicieli spółek Grupy Kapitałowej oraz zarząd Fundacji PGE. O wyborze projektów przesądzają takie kryteria, jak: wkład pracy wolontariackiej, cel i zakres planowanych działań, budżet oraz harmonogram. Zwycięskie zespoły dostają z PGE środki na realizację swoich działań dla lokalnych społeczności. I zaskoczyło.

Podczas dotychczasowych edycji wolontariusze PGE zrealizowali 110 projektów w 55 miejscowościach na terenie 12 województw. W efekcie wyremontowano 83 pomieszczenia, zorganizowano 25 wydarzeń integrujących lokalne społeczności, 16 cykli warsztatów rozwijających pasje dzieci i młodzieży, 14 programów edukacyjnych w obszarach związanych z energetyką oraz odnowiono 9 placów zabaw. I to tylko niektóre efekty prac wolontariuszy PGE, którzy od 3 lat wspierają swoje najbliższe otoczenie, dzieląc się pozytywną energią.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Anna Nagel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.