Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Lisowscy, małżeństwo od blisko 40 lat w podróży

Czytaj dalej
Fot. fot. Andrzej Banaś
Paulina Piotrowska

Lisowscy, małżeństwo od blisko 40 lat w podróży

Paulina Piotrowska

Dzisiaj, 13 lipca, przypada Dzień Męża i Żony. Zaledwie kilka dni wcześniej, 8 lipca, Elżbieta i Andrzej Lisowscy obchodzili 39 rocznicę ślubu. Znani krakowscy podróżnicy opowiadają nam o tym, czym dla nich jest małżeństwo.

Poznali się w 1976 roku. On próbował zakładać teatr, szukał ludzi twórczych i zwariowanych. Koleżanka zaproponowała Elżbietę, mówiła, że tańczy w zespole.

- Spotkaliśmy się w akademiku na Miasteczku Studenckim. Rozmawialiśmy o teatrze, Andrzej zrobił bardzo dobrą jajecznicę - wspomina Elżbieta. 13 maja, w Juwenalia, zaczęli być razem, choć jak sami podkreślają, nie nazywali tego wprost. Zamieszkali razem, razem planowali wakacje, zaczęła się troska o tę drugą osobę. Bez nakazów, zakazów, bez definicji. - Kiedyś świat był łagodniejszy, było więcej czasu na spotkania z przyjaciółmi, więcej czasu na pielęgnowanie relacji, uczuć, nie trzeba było wszystkiego nazywać - przyznaje podróżniczka. - Kiedyś było inaczej, żyło się marzeniami - dodaje Andrzej.

Ślub

Trzy lata później, 8 lipca 1979 roku, wzięli ślub. Obrączki z białego złota Elżbieta przywiozła z Iranu. Przyjęcie odbyło się w mieszkaniu, które wspólnie wynajmowali na placu Na Groblach. Zamówione placki po węgiersku, główne danie weselnej imprezy, przynieśli przyjaciele, zaproszonych było 14 osób.

Decyzja o ślubie przyszła naturalnie, nie było nacisków, nie był to też żaden przełom w ich życiu.

W dalszej częsci tekstu:

 • Gdzie Elżbieta i Andrzej Lisowscy spędzili swoje pierwsze wakacje?
 • W jaki sposób, według nich, można zbudować udane małżeństwo?
 • Co ich łączy?
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

  już od
  8,90
  /miesiąc
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paulina Piotrowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.