Matylda Witkowska m.witkowska@dziennik.lodz.pl

Księża pomogą samobójcom

Ksiądz Michał Misiak z Łodzi nie wyłącza na noc telefonu, bo wtedy ludzie dzwonią najczęściej. Jego numer to 607 475 877 Fot. Fot. grzegorz gałasiński Ksiądz Michał Misiak z Łodzi nie wyłącza na noc telefonu, bo wtedy ludzie dzwonią najczęściej. Jego numer to 607 475 877
Matylda Witkowska m.witkowska@dziennik.lodz.pl

Księża w diecezji płockiej mają przewodnik o pomocy samobójcom. Księżom w regionie muszą wystarczyć wykłady seminaryjne i doświadczenie.

Diecezja płocka wydała właśnie poradnik dla księży mających kontakt z osobami chcącymi popełnić samobójstwo. Szczególnie dużo takich myśli nachodzi ludzi w czasie Wigilii i świąt, gdy porównują swoje życie z innymi.

Do księdza Michała Misiaka z Łodzi pewnej nocy zadzwoniła 28-letnia Agnieszka, prostytutka z Wielkiej Brytanii. Gdzieś w internecie znalazła jego numer. Połączenie było słabe, zaczęli SMS-ować do siebie. Rano, w którymś z kolejnych SMS-ów poinformowała, że chce popełnić samobójstwo.

- W Anglii Agnieszka pracowała w agencji towarzyskiej, miała ponad tysiąc klientów. Załamała się, że z nikim nie założy już rodziny. Miała też wstręt do mężczyzn - opowiada duchowny.

Ksiądz był w Łodzi i nie mógł przeszkodzić jej w samobójczej próbie. Zaczął się modlić. W jej intencji odprawił też mszę św. W czasie mszy dziewczyna przypadkowo zamiast do niego wysłała SMS-a do mieszkającej w pobliżu koleżanki. To uratowało Agnieszce życie. Przerażona koleżanka, znalazła ją nieprzytomną i wezwała pogotowie...

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Matylda Witkowska m.witkowska@dziennik.lodz.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.