Krzysztof Grabczuk: Magia pięciu kół nadal działa

Czytaj dalej
Fot. Anna Kurkiewicz
Sławomir Skomra

Krzysztof Grabczuk: Magia pięciu kół nadal działa

Sławomir Skomra

- Nieważne, ile masz tytułów mistrzowskich, ile turniejów wygrałeś i ile zarobiłeś. Gdy jesteś sportowcem, medal olimpijski zawsze będzie twoim marzeniem - mówi Krzysztof Grabczuk.

Sławomir Skomra: Oglądając relację igrzysk z Rio, mam wrażenie, że olimpiada nie jest już tak wielkim świętem sportu. Czy teraz rządzą tam pieniądze i doping, a nie marzenie o olimpijskim złocie?

Krzysztof Grabczuk: Marzeniem każdego sportowca jest zdobycie medalu olimpijskiego. To się nie zmieniło. Bez względu na to, ile tytułów mistrza świata ma jakiś sportowiec, ile medali zdobył, to zawsze medal olimpijski będzie tym najważniejszym.

Co takiego wyjątkowego jest w igrzyskach olimpijskich?

To wielkie święto sportu, podczas którego wszyscy są równi. Igrzyska to jedna z niewielu dziedzin życia, które nam zostały, gdzie panuje równość. W wiosce olimpijskiej jesz razem ze wszystkimi, jak wszyscy nosisz dresy i śpisz w takim samym pokoju jak wszyscy. Jak zdobywcy medali się bawią, to razem z każdym chętnym. Łatwo poznać, która drużyna podczas igrzysk zdobyła medal, bo przed jej blokiem w wiosce olimpijskiej odbywa się wielka impreza. Z doświadczenia wiem, że najhuczniej bawią się Kubańczycy i przedstawiciele krajów afrykańskich.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Sławomir Skomra

Pracuje w mediach już kilkanaście lat. Od kilku w redakcji "Kuriera Lubelskiego". Zajmował się niemal wszystkimi działkami dziennikarskimi - od służby zdrowia do biznesu. Teraz zajmuje się głównie polityką, samorządem i policją.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.