Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Dorota Witt

Krystyna Czubówna: To?! To nie kobieta, to Kukułka

Krystyna Czubówna: Dla kolegów z pracy byłam Kukułką. Słuchacze nie znali Krystyny Czubówny, znali Kukułkę, bo tak zwracano się do mnie na antenie, kiedy Fot. Tomasz Czachorowski Krystyna Czubówna: Dla kolegów z pracy byłam Kukułką. Słuchacze nie znali Krystyny Czubówny, znali Kukułkę, bo tak zwracano się do mnie na antenie, kiedy prowadziłam „Kącik złamanych serc”. To szef nadał mi ten pseudonim
Dorota Witt

- Albo głos pasuje do charakteru filmu, albo nie. I nie ma znaczenia, czy należy do kobiety, czy do mężczyzny. O tej dyskryminacji w zawodzie lektora być może decyduje fizjologia. Kobiety mają często wyższe głosy, a to niska barwa jest milsza dla ucha - mówi Krystyna Czubówna.

Z reguły nie udzielam wywiadów prasowych...

Dlaczego?

Z panią porozmawiam. Krótko. Zwięźle. Nic nie będę autoryzować, nic poprawiać. Nie mam na to czasu. Ale nie mam zaufania do słowa pisanego, bo nietrudno o przekłamania. Dotąd tylko dwa razy zdarzyło się, że wywiad udzielony gazecie wyszedł OK. Radio, telewizja - to co innego: rozmowa jest nagrana, widać, jak gestykuluję, jak reaguję; co powiedziałam, to powiedziałam - poszło. Każdy, kto opowiada publicznie o sobie, o swoim życiu, a zwłaszcza ktoś, kto jest rozpoznawalny, ma miękkie podbrzusze. Dziś świat mediów jest inaczej skonstruowany niż wtedy, gdy ja pracowałam jako dziennikarka. Wszystko można wrzucić w internet, a on wypluwa to, na co ma ochotę. Ofiary są często przypadkowe.

Chciałabym pozostać osobą anonimową, na ile pozwala na to mój zawód, ale w czasach internetu to chyba niemożliwe. Dla mnie wirtualny świat nie istnieje, nie ma mnie w mediach społecz-nościowych, korzystam w zasadzie jedynie z maila. Że niebawem pogubię się w świecie, który jest już coraz bardziej „usieciowiony”? Myślę, że nie zdążę się pogubić... Dużo lepiej poruszam się w realu i tu nie znajduję żadnego hejtu. Nie mam potrzeby, by odsłonić kurtynę i sprawdzić, co pojawia się w sieci. Czasem mówią mi o tym dziennikarze, z którymi rozmawiam. Wiem, że bywa strasznie.

Chce pani być anonimową? Z pani głosem?

Los jest dla mnie łaskawy, w prawdziwym świecie spotykam się tylko z pozytywnymi reakcjami, to więcej niż miłe. Nigdy nie zdarzyło się, by ktoś powiedział coś niemiłego czy obraźliwego. Ludzie mówią, że znajdują ukojenie, słuchając mojego głosu. To jest pewnie zgodne ze starą zasadą prawa rzymskiego: dostajesz od innych to, co sam im dajesz. Zależy mi na tym, by perfekcyjnie wykonać swoją prace i dostaję sygnały zwrotne, że to działa. Synergia. Chociaż ja wcale tego nie oczekuję, nie wymagam.

Z dalszej części materiału dowiesz się: 

 • dlaczego Krystyna Czubówna była nazywana "Kukułką"
 • jak bohaterka wywiadu przygotowuje się do "naczytywania"
 • jak Krystynie Czubównie udało się odnaleźć w świecie "męskich" zawodów
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

  już od
  8,90
  /miesiąc
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Dorota Witt

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.