Bolesław Groszek redakcja@polskatimes.pl

Kopciuszek z Leicester mistrzem Anglii!

Bolesław Groszek redakcja@polskatimes.pl

W 31. kolejce poprzedniego sezonu byli pewniakami do spadku, zajmowali w Premier League ostatnie miejsce. Teraz dokonali niemożliwego i zaszokowali cały świat

Wczasach gdy pieniądze są fundamentem wszystkiego, my dajemy nadzieję tym, którzy ich nie mają - to chyba najpiękniejsze i najbardziej znane zdanie, które wypowiedział Claudio Rannieri na jednej z konferencji prasowych w tym sezonie. Włoch i jego drużyna już od dłuższego czasu są najlepszym przykładem dla biedniejszych i teoretycznie słabszych drużyn. Są też przykładem dla każdego człowieka, niekoniecznie fana piłki nożnej. Lisy dokonały bowiem tak bezprecedensowego wydarzenia, o którym w przyszłości nakręconych zostanie wiele filmów. Pokazały, że ciężką pracą i wiarą w sukces można dosięgnąć nieba i spełnić swoje najskrytsze marzenia.

Trudne pięknego początki

A wydawało się, że będzie zupełnie odwrotnie. Po zapewnieniu sobie wniesamowitych okolicznościach utrzymania, nadKing’s Power Stadium zbierały się czarne chmury. Klub wlipcu 2015 r. poinformował ozwolnieniu menedżera Nigela Persona - człowieka, zktórym Lisy awansowały iutrzymały się wPremier League. Kiedy ogłoszono, że następcą Anglika zostać ma Claudio Ranieri, Leicester stało się jednym znajwiększych „faworytów” doopuszczenia elity.

Włoch, któremu Roman Abramowicz miał powiedzieć kiedyś, że ten nigdy nie wygra mistrzostwa Anglii, mimo bezrobocia wcale nie był rozchwytywany na rynku pracy. Po fatalnych eliminacjach Euro 2016 z Grecją i upokarzającej przegranej z Wyspami Owczymi, wiele osób wieszało na nim psy. Sam zainteresowany nie spodziewał się więc chyba, że jego powrót do angielskiej ekstraklasy (wcześniej pracował w Chelsea w latach 2000-2004) będzie tak spektakularny.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Bolesław Groszek redakcja@polskatimes.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.