Maciej Czerniak maciej.czerniak@pomorska.pl

Kibolski proces z kokainą w tle. Jak pijarowiec ustawki organizował

Po raz pierwszy pseudokibice zostali oskarżeni o to, że stworzyli struktury zorganizowanej grupy przestępczej Fot. Fot. MAREK ZAKRZEWSKI Po raz pierwszy pseudokibice zostali oskarżeni o to, że stworzyli struktury zorganizowanej grupy przestępczej
Maciej Czerniak maciej.czerniak@pomorska.pl

W Bydgoszczy trwa proces kibolskiego gangu z Mirosławem O. „Olafem” na czele. A, że Temida jest ślepa, to posadziła na jednej ławie śmiertelnych wrogów - fanatyków Lecha Poznań i Zawiszy Bydgoszcz

Rudzianka to rzeczka, która mija miejscowość Graby w Lubuskiem i uchodzi do kanału Postomia. Między strugą a Grabami, przy drodze krajowej numer 22 znajduje się „Zajazd u Anki”. 6 września 2009 roku na parkingu przed zajazdem zatrzymał się autokar z kibicami Zawiszy Bydgoszcz. Kilkudziesięciu mężczyzn jechało na mecz w Słubicach z tamtejszą Polonią.

Poligraf i ekolog na czele gangu

Zanim dotarli na boisko, zawiszacy - tak wynika z aktu oskarżenia Prokuratury Okręgowej w Poznaniu - udali się na łąkę tuż za zajazdem w Grabach. Ściągnęli koszulki, zwarli szyki i stawili czoło kibolom Lecha Poznań. Warunki starcia wcześniej umówiono. Odpowiadali za to szefowie bojówek obu formacji. Naprzeciw siebie stanęło od 120 do 140 osób. Bijatyka trwała kilka minut i zakończyła się zwycięstwem wiary Lecha. Skąd to wiadomo? Z filmu, który został - pewnie ku pamięci potomnych - nakręcony przez lechitów. Wideo wpadło potem w ręce śledczych i stało się dowodem w sprawie.

W tym samym miesiącu w Inowrocławiu zatrzymany został Mirosław O. znany w środowisku poznańskich kiboli jako „Olaf”. Policjanci wylegitymowali go, a w dokumentacji sprawy znalazł się dopisek mówiący, że „Olaf” był prawdopodobnie „w drodze z lub na ustawkę”.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Maciej Czerniak maciej.czerniak@pomorska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.