Alina Gierak alina.gierak@polskapress.pl

Każdy zapłaci za abonament RTV, czy mu się podoba czy też nie

Ustawa o abonamencie jest teraz konsultowana. Powinna trafić do Sejmu na początku kwietnia i wejść w życie już w czerwcu Fot. Fot.BARTEK SYTA Ustawa o abonamencie jest teraz konsultowana. Powinna trafić do Sejmu na początku kwietnia i wejść w życie już w czerwcu
Alina Gierak alina.gierak@polskapress.pl

Koniec z miganiem od płacenia za publiczne radio i telewizję. Rząd ma kolejny pomysł, jak uszczelnić uiszczanie abonamentu. Tym razem ma być skutecznie. I szybko. Do poprawienia ściągalności wpłat mają być wciągnięci operetorzy telewizji kablowych. Kolejne zapowiadane zmiany są jeszcze bardziej rewolucyjne

Polska jest na jednym z ostatnich miejsc w Europie pod względem ściągalności abonamentu. Chociaż niemal wszystkie gospodarstwa domowe w Polsce mają odbiorniki radiowe i telewizyjne, to abonament terminowo płaci zaledwie 10 procent z nich. Mają to zmienić nowe przepisy, które przygotowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ustawa tzw. uszczelniająca jest teraz konsultowana. Powinna trafić do Sejmu na początku kwietnia i wejść w życie już w czerwcu. Ma uszczelnić obecny system i zwiększyć wpływy z opłat za abonament dwukrotnie.

Obecnie z tego tytułu wpływa ok. 700 mln zł. Po wejściu w życie nowych regulacji suma miałaby wzrosnąć do 1,3 -1,4 mld zł. Co przewiduje projekt ?

Kablówki mają pomóc uszczelnić system. Czy się na to zgodzą?

Rząd planuje zaprząc do roboty telewizje kablowe i innych operatorów telewizyjnych.

Jak wyjaśnia Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych, mieliby oni obowiązek informowania swoich klientów o tym, że opłata za kablówkę nie zwalnia ich z obowiązku opłacania abonamentu za radio i telewizję publiczną. O ile ten zapis byłby dla operatorów do przyjęcia, to już kolejny pomysł napotkał na solidarny opór.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

  już od
  8,90
  /miesiąc
Alina Gierak alina.gierak@polskapress.pl

Komentarze

7
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Placàący regularnie abon

Alarm jeśli w gospodarstwie jest 2 różnych operatorów ????

Olo

Nie przypominam sobie abym podpisywał z TVP S.A. jakąkolwiek umowę dotyczącą opłaty abonamentowej z tytułu odbioru emitowanych przez nią programów.

kiler

A prezesi beda sobie dawac nagrody premie i odprawy w setkach tysiecy zl

shadow

te minusy to chyba pracownik TVP stawia albo ktoś kto lubi być dymany i płacić po kilka razy za to samo

Obywatel

Mam w d**** te programy proszę mi je wyłączyć bo płacić za coś czego nie używam z pewnością nie bede. Wystarczy że płace kablówce

mówić prawdę !

ZaKODować wszystkie programy państwowej telewizji publicznej i niech płacą ci (dekodery) co chcą to oglądać ! Z chwilą ujawnienia moich danych przez kablówkę natychmiast rozwiązuję z nimi umowę i zawiadamiam Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych o przestępstwie. To samo robię w Strasburgu i Brukselce.

mirek

na ostatnim miejscu płacenia w europie i na ostatnim miejscu pod wpływem zarobków mam 800 zł renty i nie mogę już dorobić i mam płacić na te wstrętne reklamy albo na oskary dla niby aktorów to wyrzucę telewizor przez okno

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.