Katarzyna Bonda: Profiler Hubert Meyer jeszcze wróci

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Świderski
Maria Olecha-Lisiecka

Katarzyna Bonda: Profiler Hubert Meyer jeszcze wróci

Maria Olecha-Lisiecka

- Kryminału się nie wymyśla. Wszystko, co opisuję, muszę najpierw sprawdzić, zobaczyć, potem piszę nocami, nie jem, a gotową książkę odchorowuję - mówi Katarzyna Bonda, najbardziej popularna autorka kryminałów w Polsce. Jesienią ukaże się jej kolejna powieść - „Lampiony”.

Skończyła pani pisać „Lampiony”. Premiera jesienią. Jak długo pracowała pani nad książką i w jakich okolicznościach powstała?

U mnie wszystko trwa bardzo długo. Jestem chyba niezbyt uzdolniona, ponieważ wszystko idzie mi jak po grudzie. Strasznie się męczę na każdym etapie. Przy „Lampionach” było jeszcze gorzej, bo to najbardziej polifoniczna i najbardziej awanturnicza opowieść, jaką przyszło mi wymyślić. Stawiam sobie za każdym razem nowy cel, aby nie popaść w rutynę, aby cały czas rozwijać się pisarsko. Więc poprzeczkę w „Lampionach” postawiłam bardzo wysoko: profilowanie geograficzne, ekspertyzy pożarnicze, robotyka, badanie pisma, karuzela VAT, czyściciele kamienic i negocjacje policyjne. Wszystko musiałam zgłębić, znaleźć ekspertów, aby mi to wyjaśnili jak dziecku. Na etapie pomysłu było ciężko: ustawienia fabuły, planu, dokumentacji, ale najgorszy był zapis, bo wydawca skrócił mi czas pracy o trzy miesiące. W związku z tym przez pół roku nie wychodziłam praktycznie z domu, poza sprawami dotyczącymi mojego dziecka.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Maria Olecha-Lisiecka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.