Jest szansa, że zabójcy Jolanty Brzeskiej zostaną wreszcie ukarani

Czytaj dalej
Fot. Mateusz Opasiński
Dorota Kowalska

Jest szansa, że zabójcy Jolanty Brzeskiej zostaną wreszcie ukarani

Dorota Kowalska

Zginęła w straszny sposób, od płomieni. Przez lata historia zabójstwa Jolanty Brzeskiej pozostawała niewyjaśniona. Choć bliscy kobiety i ludzie, którym pomagała, nie mają wątpliwości, że Brzeska zapłaciła życiem za swoją walkę o prawa lokatorów. Teraz śledczy ponownie pochylą się nad tą sprawą.

To jedna z tych spraw, które od lat budzą emocje. 1 marca 2011 r. zaginęła Jolanta Brzeska, działaczka społeczna, żarliwa obrończyni lokatorów eksmitowanych przez kamieniczników. Kilka dni później znaleziono jej spalone ciało. Nigdy nie zatrzymano tego, który ją podpalił. Po pięciu latach ta historia znowu powraca do mediów, chociaż te często o niej pisały, tym razem za sprawą decyzji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Ten postanowił, że prokuratura wznosi śledztwo, które ma wyjaśnić to morderstwo.

„Jolanta Brzeska była jedną z organizatorek ruchu lokatorskiego. Jej zwęglone zwłoki zostały znalezione w Warszawie w Lesie Kabackim 1 marca 2011 r. Znane było jej zaangażowanie w działania środowisk lokatorskich, które z wielką determinacją do dziś zajmują się sprawami osób zagrożonych eksmisją ze zwracanych kamienic i piętnują patologię przy reprywatyzacji nieruchomości warszawskich” - napisali do ministra sprawiedliwości posłowie Maciej Wąsik, Jarosław Krajewski i Paweł Lisiecki. Minister Ziobro postanowił zareagować. Ta decyzja zbiegła się w czasie z wielką aferą reprywatyzacyjną w Warszawie i polityczną burzą, którą wywołała.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Dorota Kowalska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.