Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jak Daniel Krawiec z Francji po 30 latach poszukiwań odnalazł w Polsce rodzinę

Czytaj dalej
Fot. Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

Jak Daniel Krawiec z Francji po 30 latach poszukiwań odnalazł w Polsce rodzinę

Norbert Ziętal

O swoich polskich korzeniach Daniel Krawiec z Francji myślał od dawna. Pierwszy raz do Polski przyjechał w 1990 r., ale dopiero niedawno, po trzydziestu latach poszukiwań, wreszcie odnalazł swoją polską rodzinę.

Zadzwonił kolega z pracy i mówi: „Słuchaj Monika, znalazłem Ci rodzinę z Francji. Są u mnie, przyjdź”. Idę. No są jacyś ludzie. Rozmawiamy, pokazują notatki. Faktycznie, są tam nazwiska mojej babci, jej siostry, prababci. Świetnie. Całe popołudnie zajęło nam jeżdżenie po okolicy i poszukiwania. W Hadlach znaleźliśmy miejsce, gdzie stał dom, w którym mieszkał ojciec Daniela - wspomina Monika Żelisko z Jawornika Polskiego.

Wielkie spotkanie polsko-francuskiej rodziny

Pałac w Dubiecku koło Przemyśla. Ekskluzywna dawna rezydencja Krasickich. W sam raz na wielkie spotkanie rodziny Daniela Krawca z Libourne koło Bordeaux w zachodniej Francji. On jest gospodarzem.

Powoli zjeżdżają się osoby o różnych stopniach pokrewieństwa z panem Danielem. Głównie z gminy Jawornik Polski, bo to stąd wywodzą się korzenie tej familii, ale również z Krakowa i Rzeszowa. Jest też kilka osób z Francji.

W dalszej części przeczytasz:

 • jak Jan przez 30 lat szukał w Polsce rodziny
 • jaki przypadek sprawił, że trafił na właściwy ślad
 • dlaczego jego przodek wyemigrował do Francji
 • jakie plany związane z odkrywaniem przeszłości ma teraz polsko-francuska rodzina
Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

  już od
  8,90
  /miesiąc
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.