Jacek Poniedziałek: Buduję na scenie świat, który znam z dzieciństwa na osiedlu nędzy

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof zymczak
Łukasz Kaczyński

Jacek Poniedziałek: Buduję na scenie świat, który znam z dzieciństwa na osiedlu nędzy

Łukasz Kaczyński

- Dostrzegam piękno i potencjał Łodzi, ale od 27 lat wolności nie ma wizji, co z tym miastem zrobić - mówi Jacek Poniedziałek, aktor, reżyser, tłumacz amerykańskiej dramaturgii. Opowiada też o teatrze Krzysztofa Warlikowskiego, pracy z łódzkimi studentami aktorstwa oraz o tym, czemu obawia się obecnego rządu RP i co zarzuca poprzedniemu.

Pan rzeczywiście ma niewyparzony język. Rozumiem, że nikt Pana nie ostrzegł, że mówiąc w Łodzi o Łodzi, trzeba Łódź chwalić, podziwiać jak się zmienia i chwalić za to władze?
Najpierw chcę powiedzieć, że wbrew temu, co „Gazeta Wyborcza” napisała dzisiaj [rozmowa odbyła się w środę 6 kwietnia - ŁK] w tytule artykułu, nie powiedziałem, że Łódź jest patologiczna i niebezpieczna, tylko: „ja bym nie ujął tego tak dosadnie jak Bogusław Linda, ale prawda jest taka, że w Łodzi jest dużo patologii i mało miejsc, w których człowiek czuje się bezpiecznie”. To jest niuans, ale zmienia bardzo wiele. I proszę, by nie wkładać mi w usta słów, których nie powiedziałem. Mówię to, bo dostałem niezłą zjebkę od łodzianek i łodzian na Facebooku i teraz odpowiadam wszystkim, jak było. Nie jest tak, że źle się tutaj czuję. Znam Łódź, jestem tu kilka razy w roku, i dostrzegam piękno i potencjał tego miasta, wielu wspaniałych i otwartych ludzi. Ale prawdą jest, że od dwudziestu siedmiu lat wolności nie ma wizji, co z tym miastem zrobić po upadku włókiennictwa i kinematografii. I prawdą jest, że jest wiele patologii i miejsc, z których chce się brać nogi za pas.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Łukasz Kaczyński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.