Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Iga Baumgart-Witan: - Mamo, dziękuję ci za wszystko!

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Tomasz Froehlke

Iga Baumgart-Witan: - Mamo, dziękuję ci za wszystko!

Tomasz Froehlke

Mamo, dziękuję ci za wszystko! - tak mówiła niemal przez łzy Iga Baumgart-Witan po każdym ze swoich rewelacyjnych startów na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie.

W przypadku 29-letniej Igi Baumgart-Witan te podziękowania mają szczególne znaczenie. To właśnie mama - Iwona Baumgart z mężem Błażejem oraz Andrzejem Witanem, wówczas jeszcze narzeczonym, bramkarzem jedenastki Bytovii Bytów namówili Igę, żeby dwa lata temu jednak nie powiedziała „pass”.

- Wiele dni podczas roku nie ma mnie w domu. Miałam po igrzyskach w Rio takie myśli, że może to już najwyższy czas, aby poświęcić się rodzinie. Bez tej presji, wielich obciążeń treningami i zawodami. Wyniki też nie były takie, jakie chciałam osiągnąć, do tego przyplątały się kontuzje. To wszystko skłoniło mnie, by na poważnie myśleć o końcu kariery.

Jak feniks z popiołów

Zaledwie po dwóch latach jest piątą zawodniczką Europy z Berlina (400 m), halową mistrzynią Europy z Belgradu (4x400 m), brązową medalistką mistrzostw świata w Londynie (4x400 m) i złotą medalistką zakończonych w niedzielę lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie (4x400 metrów)!

- Mówiąc szczerze, piąte miejsce indywidualnie cenię chyba nawet bardziej, a przynajmniej na równi ze złotem w sztafecie. Dlatego, że bardzo długo dochodziłam do takiego wyniku. Szkoda jedynie, że mój czas w finale w Berlinie dałby mi dwa lata temu brązowy medal. Niestety, w Amsterdamie, indywidualnie nie wystartowałam - mówi Baumgart-Witan.

Wówczas brąz zdobyła Brytyjka Anyika Onuora (51,47), a wynik bydgoszczanki w Berlinie to 51,24. Zaledwie trzy setne dzieliły ją od srebra Francuzki Florii Guej.

Kluczowy rok 2017

Na mistrzostwach świata w Pekinie Iga ma 26 lat. Biegnie indywidualnie na 400 m i kończy udział w eliminacjach ze wynikiem 52,02. Potem startuje w Mistrzostwach Europy w Amsterdamie w sztafecie 4x400 (4. miejsce), by w tym samym roku być co prawda w finale igrzysk w Rio znów w sztafecie, ale siódme miejsce nie daje jej satysfakcji.

- Na pewno dałabym sobie rok na odpoczynek. A co potem? Na pewno pracowałabym z dziećmi na wuefach, przecież jestem nauczycielką wychowania fizycznego.

Jak wygląda życie Igi Baumgart-Witan? Czy trudno jest żyć w sportowej rodzinie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Tomasz Froehlke

W młodości niespełniony talent tenisowy i koszykarski, sukcesy przyszły później, amatorsko. Od 20 lat dziennikarz sportowy, od czasu do czasu wydawca. Prywatnie zakochany w Julii Roberts i podróżach po całym świecie

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.