Gosia, polska doktor Dolittle. Całuje kangury, przytula lamparty i tygrysy

Czytaj dalej
Dominika Cicha

Gosia, polska doktor Dolittle. Całuje kangury, przytula lamparty i tygrysy

Dominika Cicha

Mówią o niej: „zaklinaczka zwierząt”. Małgorzata Zdziechowska od 5 lat podróżuje po świecie, by pomagać dzikim zwierzętom. Nie straszne jej lwy, gepardy, hieny, nosorożce, szakale, a nawet… boa dusiciele. Mrówkojad potrafi zabić człowieka, a nawet jaguara. Staje na dwóch łapach, „przytula go” i wbija w plecy pazury, które są jak noże. To jest tzw. uścisk śmierci. Rozmawia Dominika Cicha.

Dominika Cicha: Jaki jest świat Gosi Zdziechowskiej?

Małgorzata Zdziechowska: Pełen miłości, dobroci i chęci pomagania. Głównie zwierzętom, ale też i ludziom. W moim domu zwierzęta były od zawsze. Pomagaliśmy małym jeżykom albo żabie uratowanej z laboratorium. A potem zaczęła się moja przygoda z dzikimi zwierzętami.

Kiedy postanowiłaś, że poświęcisz im swój cały wolny czas?

W Tajlandii, gdy odwiedziłam Tiger Kingdom, miejsce gdzie ratuje się ginące tygrysy. Spotkałam tam tygrysa o imieniu Pra. Pogłaskałam go, a on położył wielką łapę na mojej głowie i mnie przytulił. Wtedy zapragnęłam być z tymi zwierzętami i coś dla nich zrobić. I tak jeżdżę, z wolontariatu na wolontariat.

Tęsknisz za nimi, gdy jesteś w Polsce?

Strasznie! Najgorzej jest tuż przed wyjazdem. Gdy wracam do Polski żyję miejscem, w którym byłam. Montuję filmiki, piszę bloga. Ale przychodzi taki moment, gdy kończy mi się materiał i już mnie ciągnie do kolejnego wyjazdu. Tak jest właśnie teraz. Zastanawiam się, czy nie pojechać do moich wilków w RPA. Nikita była dla mnie jak siostra. Gdy otwierałam jej zagrodę, zawsze stała i czekała na mnie. Tworzę ze zwierzętami niesamowite więzi. Z jednej strony chciałabym poznawać kolejne, nowe ośrodki, ale do niektórych chciałabym wrócić i przytulić moich przyjaciół jeszcze raz.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Dominika Cicha

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.