Piotr Bera piotr.bera@gazeta.wroc.pl

Fura, skóra, komóra. I jeszcze krokodyl...

Piotr Bera piotr.bera@gazeta.wroc.pl

Lwy, pumy, małpki marmozety i... skunksy - takie zwierzęta można spotkać w domach i mieszkaniach Polaków. Coraz częściej sprowadzamy pod swój dach takie egzotyczne okazy. Po co? Najczęściej dla szpanu

Kilka lat temu ktoś wrócił do Polski z miniświnką peruwiańską. Miała być malutka, ale gdy po jakimś czasie właściciele przyjechali do gabinetu, ważyła 27 kilogramów i była sporych rozmiarów. Okazało się, że nie była to świnka peruwiańska, tylko świnia wietnamska odmiany peruwiańskiej. Ktoś im wcisnął świnię i miał problem z głowy. Właściciele zamieszkali z nią na 3. piętrze w bloku. Robiła do kuwety i chodziła na spacery, ale gdy miała co miesiąc okres godowy, to roznosiła ludziom chałupę - opowiada dr Tomasz Piasecki, pracownik naukowy Wydziału Weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Podobnych historii jest wiele. W ciągu ostatnich lat wiele mówiło się o jeżykach pigmejskich - obiekcie westchnień i pożądania wielu dzieci idących do pierwszej komunii. Jeż pigmejski żyje w centralnej i wschodniej Afryce. Jest również mniejszy i bardziej „słodki” od jeża europejskiego, przez co nie budzi takich emocji. No i, co ważne, w przeciwieństwie do swojego kuzyna ze Starego Kontynentu nie jest pod ochroną.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Piotr Bera piotr.bera@gazeta.wroc.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.