Fajeczka, garbik, no i papryka. Piotr Żyła od A do Z

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Jacek Drost

Fajeczka, garbik, no i papryka. Piotr Żyła od A do Z

Jacek Drost

Skoczek z Wisły, uwielbiany przez internautów, w poniedziałek 16 stycznia skończył 30 lat. W prezencie dostał... but. Jaki naprawdę jest Piotr Żyła? To wiecznie roześmiany luzak, a może chowający emocje domator? Oto jego alfabet

Piotr Żyła. Człowiek, który swoimi szczerymi, bezpośrednimi, wielce niekonwencjonalnymi, okraszo-nymi charakterystycznym śmiechem i wypowiadanymi bardzo szybko komentarzami zaskarbił sobie serca tysięcy fanów skoków narciarskich, ale nie tylko ich. Nic dziwnego, że po każdych zawodach wielu wielbicieli Piotra Żyły z niecierpliwością czeka na jego kolejny wywiad, w internecie roi się od różnego rodzaju zestawień najlepszych - jakby nie było - specyficznych krasomówczych popisów wiślańskiego skoczka, a jego kolejne odpowiedzi i powiedzonka funkcjonują w powszechnym obiegu. Dlaczego kochamy Piotra Żyłę? Być może odpowiedź na to pytanie da nasz alfabet. Oto on:

Ajak Austriacy - naród wyjątkowo lubiany przez Piotra Żyłę. Tak bardzo, że przed spotkaniem z nimi podczas jednego z konkursów w Planicy powiedział bez ogródek, że „trzeba będzie jakąś flaszkę wziąć i postawić”.

Bjak bułka i banan - swego czasu jeden z ulubionych posiłków Piotra Żyły. Skoczek zapożyczył ten nietypowy zestaw od swojego mistrza Adama Małysza. Obecnie przestawił się na paprykę, najlepiej marynowaną (patrz P jak papryka).

C jak czapki - skoczek jest wielkim miłośnikiem zimowych czapek, tak wielkim, że postanowił je wraz ze swoją żoną produkować. Kolekcja „Czapek z charakterem” HeHo jest wyjątkowa - kolorowa i odlotowa - dokładnie jak sam Piotr Żyła.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Jacek Drost

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.