Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Dziewczęta pod taśmą to piękniejsze oblicze czarnego sportu

Czytaj dalej
Fot. Sebastian Maciejko
Paweł Chwał

Dziewczęta pod taśmą to piękniejsze oblicze czarnego sportu

Paweł Chwał

To one przyciągają wzrok zwłaszcza męskiej części widowni zgromadzonej na Stadionie Miejskim w Mościcach przed rozpoczęciem każdego z wyścigów. Mowa o ślicznych podprowadzających, które są ozdobą i stałym elementem żużlowego widowiska.

Jest ich w sumie siedem. Dwie związane są z tarnowskim klubem już od kilku sezonów, kolejnych pięć dołączyło do grona podprowadzających w „Jaskółczym Gnieździe” wiosną. Wybrano je z grona kilkudziesięciu chętnych z różnych zakątków kraju. Warunkiem było ukończone 16 lat oraz minimum 165 centymetrów wzrostu.

- Już wcześniej chodziłam na mecze żużlowe za sprawą mojego brata, który również jeździł w Tarnowie, a teraz startuje w barwach Stali Rzeszów. To on mnie wciągnął w ten sport i spodobało mi się to na tyle, że jak tylko zobaczyłam anons o naborze na podprowadzające, od razu się zgłosiłam - opowiada Wiktoria Mazur.

23-latka jest studentką prawa w Krakowie. Chciałaby zostać radcą prawnym lub notariuszem. Przed nią ostatni rok studiów i praca magisterska, do której już się powoli zabiera.

- Mecze żużlowe odbywają się głównie w weekendy, dlatego nie kolidują ze studiami. A to, nie ukrywam, miało dla mnie duże znaczenie przy podejmowaniu decyzji o związaniu się z tarnowskim klubem - dodaje Wiktoria.

Studentka udziela się również jako hostessa i modelka. Urodziła się na Ukrainie, a w Polsce mieszka od 20 lat.

- Ryk silników mnie nie przeraża. Czuję się wyróżniona tym, że mogę być tak blisko zawodników i tej rywalizacji, która toczy się na torze. Wcześniej śledziłam zawody wyłącznie z trybun, a to zupełnie co innego - mówi Wiktoria.

Czytaj więcej i przekonaj się, jak wyglądają wyścigi żużlowe z perspektywy dziewczyn z toru. 

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Chwał

Każdy temat można opisać w ciekawy sposób, trzeba tylko rozmawiać z ludźmi

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.