Bednarek: Tata się wzruszył, jak usłyszał moją piosenkę

Czytaj dalej
Fot. FOT PAWEł LACHETA
Iwona Makarska i.makarska@dz.com.pl

Bednarek: Tata się wzruszył, jak usłyszał moją piosenkę

Iwona Makarska i.makarska@dz.com.pl

To moi przyjaciele przypominają mi, kim jestem - mówi Kamil Bednarek. - Dzięki pokorze rozwijamy się i szanujemy ludzi.

Radość, łzy wzruszenia, tęsknota - na twarzach ludzi podczas twoich koncertów widać mnóstwo różnych emocji. Przekazujesz im je ze sceny, a oni identyfikują się z nimi w pewien sposób. Odżywają ich własne przeżycia i wspomnienia. To wspaniały widok. Czy o to właśnie chodzi?

Piosenki, które śpiewam, to zbiory moich własnych przeżyć i doświadczeń. Chcę je przekazywać. Jestem znany i muszę na wiele rzeczy uważać, ale też jestem człowiekiem. Ty masz pasję i robisz to, co kochasz, ja też mam pasję i robię to, co kocham. Ludzie z drugiej strony sceny także mają lepsze i gorsze chwile w życiu. Nie każdy może w tym kraju realizować się tak, jak chce, nie jest łatwo tutaj żyć, ale ten koncert jest momentem, kiedy można o tym zapomnieć, zjednoczyć się i być połączonym jedną, wielką energią. Patrzę na ludzi i już wiem, jakie emocje są we mnie i w nich. I to się nie nudzi. Uzależniłem się od koncertów. Jak jestem w domu przez tydzień, to nie wiem, co mam ze sobą zrobić, nosi mnie. Piękna sytuacja.

Płyta „Oddycham”, wydana w 2015 roku, była realizowana na Jamajce. Marzyłeś, by tam polecieć. Czego nauczyłeś się na tym wyjeździe? Warto było?

Jamajka była marzeniem mojego życia. Myślałem, że spełni się dopiero, jak będę mieć dzieciaki, rodzinę i siwą brodę. A stało się to szybciej i zupełnie niespodziewanie. Marzenie warto ściągać myślami, cały czas się na nim skupiać. Jamajka to miejsce, które pozwala poczuć pokorę przed życiem. Ci ludzie są tam bardzo biedni. Nie musisz mieć pieniędzy, żeby przetrwać na Jamajce. Zjada się ryby, pyszne owoce i warzywa. Bieda powoduje, że człowiek zastanawia się nad sobą. Widząc ją myślę, że tyle razy marudziłem, że coś jest nie tak w moim życiu, a ludzie na Jamajce żyją w naprawdę trudnych warunkach.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Iwona Makarska i.makarska@dz.com.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.