Andrzej Kowal: Sukces smakuje lepiej niż pieniądze

"Mam medale, ale mam także do tego wszystkiego ogromny dystans, bo wiem, jak cienka jest linia oddzielająca sukces od porażki" Fot. Dariusz Danek "Mam medale, ale mam także do tego wszystkiego ogromny dystans, bo wiem, jak cienka jest linia oddzielająca sukces od porażki"

- Plotki o milionach, jakie ma nasz klub, śmiało można włożyć między bajki. Nasz budżet nie był wcale najwyższy w lidze. Potrafiliśmy odpowiednio dobrać grupę ludzi, która osiągnęła sukces - rozmowa z Andrzejem Kowalem, trenerem Asseco Resovii, mistrzów Polski siatkarzy.

Andrzej Kowal

Andrzej Kowal


Ma 42 lata. Był siatkarzem Pogoni Leżajsk, Avii Świdnik, Resovii i Górnika Radlin. Grał w juniorskiej reprezentacji Polski. Jako trener był asystentem Jana Sucha i Ljubo Travicy. Trenował też kadrę B reprezentacji Polski. Po zakończeniu sezonu 2010/2011 został zatrudniony jako pierwszy trener. Samodzielnie, prowadząc rzeszowski zespół, zdobył z nim dwa razy z rzędu mistrzostwo Polski oraz awansował do finału Pucharu CEV. Trener 2012 roku w plebiscycie Nowin.
Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie i Podyplomowego Studium Trenerskiego w AWF Gdańsku (II kl. trenerska), studia trenerskie COS Warszawa (trener I klasy), studia trenerskie AWF Kraków (trener kl. Mistrzowskiej). Prywatnie jest mężem Magdaleny, byłej koszykarki AZS-u Rzeszów i ojcem Moniki i Michała. W wolnym czasie czyta książki, odpoczywa.


Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.