Aleksandra Szwed dała fundacji „Dom w Łodzi” 100 tysięcy złotych

Czytaj dalej
Anna Gronczewska

Aleksandra Szwed dała fundacji „Dom w Łodzi” 100 tysięcy złotych

Anna Gronczewska

Dzięki programowi „Twoja twarz brzmi znajomo” usłyszała o nich cała Polska. Jego zwyciężczyni Aleksandra Szwed postanowiła przeznaczyć główną wygraną, czyli 100 tys. zł dla fundacji „Dom w Łodzi”.

W dużym, słonecznym pokoju bawi się roczny Gabryś. Chłopiec próbuje raczkować i niemal jak błyskawica sunie po podłodze. Nie przeszkadzają mu okularki... Jego rówieśnik Wiktor jest o wiele silniejszy. Zaczyna wstawać i ciągle się śmieje. Gabryś i Wiktor to dwójka z dziewięciorga dzieci, które mieszkają w jednym z niewielu istniejących w Polsce domów dziecka dla ciężko chorych podopiecznych.

A wszystko zaczęło się dziesięć lat temu. Jolanta Bobińska razem z Tisą Żawrocką, która prowadzi fundację „Gajusz”, odwiedziła łódzki szpital dziecięcy przy ul. Spornej. Na oddziale intensywnej terapii, w łóżeczku, podłączony do aparatury leżał roczny Dawid. Chłopiec urodził się bardzo chory. Oddychał dzięki rurce tracheostomijnej, miał wielkie problemy z sercem, układem oddechowym, pokarmowym. Dawid urodził się w 26 tygodniu ciąży i całe swoje dotychczasowe życie spędził w szpitalu. Rodzice nie interesowali się jego losem.- Miał pielęgniarki, które były jego ciociami, oddanych lekarzy, wszyscy otaczali go jak najlepszą opieką, ale Dawidek czuł się samotny, nie miał kontaktu z innymi dziećmi - wspomina pani Jolanta. - Leżał samotnie w łóżeczku podłączony do medycznej aparatury.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 8,90 zł miesięcznie.

    już od
    8,90
    /miesiąc
Anna Gronczewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ekstramagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.